fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Spotkanie SLD - SPD w Berlinie

23 października Burmistrz Berlina Michael Müller w Czerwonym Ratuszu odznaczył w imieniu Prezydenta Federalnego RFN planistę ruchu Senatu Berlina dr inż. Jürgena Muracha (SPD) Federalnym Krzyżem Zasługi na Wstędze.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej: Ryszard Zajfert – członek Zarządu Miejskiego SLD Szczecin oraz pełnomocnik do spraw kontaktów SLD-SPD oraz Damian Syjczak – sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD. Spotkanie było również okazją do rozmów o współpracy między SLD i SPD po powrocie Lewicy do Sejmu i Senatu.

W uzasadnieniu tej decyzji usłyszeliśmy między innymi:

Warunkiem, o którym często nie myśli się od razu, są lepsze połączenia transportowe, zwłaszcza połączenia kolejowe. I to jest dziedzina działalności Jürgena Muracha, która wiąże się z jego dużym osobistym zaangażowaniem. 

Jako pracownik krajowy kontaktuje się z polskimi organami transportu publicznego, omawia możliwości poprawy połączeń kolejowych, następnie oficjalizuje te kontakty i ostatecznie tworzy wspólne działania i inicjatywy. Pierwsze niemiecko-polskie wydarzenie, które zrealizował dr J. Murach, to było wspólna wystawa z okazji 160. rocznicy linii kolejowej z Berlina do Szczecina.

Zawdzięczamy mu zdecydowanie działania w projekcie Partnerstwo Odra 2006 oraz organizację pociągu kulturalnego Berlin - Wrocław. W ten sposób Jürgen Murach przysłużył się i rozwinął stosunki polsko-niemieckich.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem